Hliník ve vakcínách – proč se ho nebát
Možná i ve vás hlodá nejistota: co ten stále omílaný hliník přidávaný do očkovacích látek? Nejsou kvůli němu vakcíny opravdu nebezpečné? Nebojte se, nejsou. Přečtěte si proč.
V každém stádu se najde černá ovce. I mezi lékaři jsou takoví, kteří lžou. Lež o očkování a autismu už ale stála některé děti život.
O tom, zda očkování způsobuje, nebo nezpůsobuje autismus, se v posledních dvaceti letech mluví víc než dost. Celý příběh začal v roce 1998, kdy dr. Andrew Wakefield z Velké Británie publikoval v prestižním časopise Lancet práci, která ukazovala na souvislost mezi očkováním a vznikem autismu. Studie vyvolala velký rozruch a vědci z celého světa se hned pustili do výzkumu, aby tyto výsledky ověřili. Nepodařilo se to však nikomu, ani těm, kteří se o to hodně snažili.
Vědecké důkazy naprosto jasně hovoří o tom, že naznačená souvislost neexistuje. Různé zájmové skupiny však tyto fámy šíří dál, přestože doktoru Wakefieldovi bylo prokázáno záměrné upravování dat. Kvůli tomuto přečinu ho v Británii zbavili licence k provozování lékařské praxe a jeho práce byla z časopisu Lancet vyškrtnuta.
Vakcíny byly zkoumány z mnoha pohledů. Byl ověřován účinek hliníku, rtuti a dalších látek přidávaných do vakcín. Byly studovány jak obrovské skupiny dětí bez zvýšeného rizika vzniku některé z poruch autistického spektra, tak tisíce autistů i jejich sourozenců. Výsledky jsou naprosto jednoznačné:
Jenže lidé se přesto začali bát dávat své děti očkovat. Například v Evropě tak nastal pokles proočkovanosti proti spalničkám. Důsledky jsou tragické…
Co myslíte, může se doktor Wakefield podívat do očí rodičům dětí, které na spalničky zbytečně zemřely?
(pez)
Zdroje:
www.vakcinace.eu
www.tribune.cz
Možná i ve vás hlodá nejistota: co ten stále omílaný hliník přidávaný do očkovacích látek? Nejsou kvůli němu vakcíny opravdu nebezpečné? Nebojte se, nejsou. Přečtěte si proč.
95 %. Tolik lidí v populaci musí být očkovaných proti určité nemoci, aby takzvaná kolektivní imunita chránila před tímto onemocněním i ty, kteří z nejrůznějších důvodů očkováni být nemohou. Čím více očkovaných, tím větší ochrana proti dané nemoci.
Bakterie pneumokok způsobuje řadu nepříjemných onemocnění. Nejvíce ohrožuje malé děti a seniory. Víte, jak své blízké chránit?